Ko otrok dobi prehlad, si njegov imunski sistem zapomni viruse, ki so povzročili prehlad. Zato otrok zaradi istega virusa ne bo več dobil prehlada, lahko pa ga dobi zaradi drugega virusa. Več prehladov ima v zgodnjem otroštvu, večjih njegov imunski sitem pozna in se lahko proti njim uspešno brani, preden povzročijo škodo.
Na Andamanske otoke je dostop prepovedan, ker imunski sistem domačinov prešibek, saj niso bili nikoli izpustavljen našim virusom in bakterijam, zato njihove T celice ne prepoznajo nevarnosti in se ne branijo. Posledica je bolezen. lahko tudi smrt, čeprav In oni živijo najbolj zdravo. Povezani so z naravo, jejo samo zdravo, nepredelano, naravno hrano in športajo vsak dan.
Enako se je zgodilo z ameriškimi Indijanci, ko so Evropejci prišli tja in s seboj prinesli bolezni, ki jih imunski sistem Indijancev ni poznal. In prav tako so živeli zelo zdravo.
Na tem istem principu temelji dejstvo, da ima človek z leti vedno manj prehladov, ker je njegov imunski sistem že bil v stiku z virusi vedno večjega števila prehladov, jih zato prepozna in se brani. Enak princip, kot določene nalezljive bolezni, po katerih si nanje imun. To vse izhaja iz evolucije človeka.
Študija iz leta 2012 (Brigham and Women's Hospital), pri kateri so primerjali organe miši, ki so bile izpostavljene mikrobom z mišmi, ki so živele v sterilnem okolju, je pokazala, da so sterilne miši imele bolj vneta pljuča, podobno astmi in vnetje debelega debelo črevesja, ki je spominjalo na kolitis. Prav tako so dokazali, da imajo miši, ki so bile v prvih tednih življenja izpostavljene mikrobom, bolj normalen imunskisistem kasneje v življenju kot miši, ki so rasle v sterilnem okolju.
Seveda lahko zaradi mene vztrajaš pri svoji nevednosti. Mene osebno to ne moti.