Se strinjam v vsem. Napadalci so na naših šolah veliko bolj zaščiteni kot žrtve. So primeri, ko so starši prepisovali svoje otroke na druge šole, ker je na tej šoli bil otrok, ki je maltretiral vse po vrsti, pa niso mogli doseči prešolanja. Po 3. vzgojnem opominu niso našli šole, ki bi ga sprejela, zato ga niso mogli prešolati. Ostal je na šoli in nadaljeval s svojim početjem kljub uram in uram pedagoških obravnav, individualiziranih programov in kar je še tega. Ker starši niso sodelovali in so menili, da je njihov sine "umetniška odprta duša, svobodni duh" za razliko od vseh ostalih otrok, ki da so "omejeni in ukalupljeni", ni bilo nobenega napredka. Ko je učenec končno dobil odločbo o usmerjanju kot otrok s čustveno vzgojno problematiko, naj bi se stvari začele spreminjati, a se niso. Ko je šola na zavod za šolstvo podala zahtevo za spremembo odločbe, saj se stvari niso umirile in odločba ne pomaga, ga je zavod usmeril v šolo za otroke s posebnimi potrebami, kjer naj bi bilo zanj bolje poskrbljeno, saj imajo strokovnjake, ki se s tem ukvarjajo in dosti nižje normative v razredu- kakšnih 8 učencev namesto 28. Oče je podal pritožbo in seveda so mu ugodili (vedno ugodijo staršem), ostal je na tisti šoli. V letih šolanja na tej šoli se je prepisalo 11 učencev, nekateri zato, ker so se ga bali, drugi zato, ker so se učitelji vedno ukvarjali samo z disciplino in njim.
Nauk zgodbe: Če ima tak otrok za seboj starše, ki ga podpirajo, mu nihče ne more nič. Izključitev iz šole za npr. 14 dni bi bila kot vzgojni ukrep še kako prikladna, s tem, da se ima otrok sam za naučiti vse, kar je zamudil v tem času. Tako imajo v kar nekaj zahodnih državah. Ne pri nas! Pri nas se mu s tem krši svoboda do šolanja. Žal zadnja leta prihaja že v 1. razred vse več popolnoma razpuščenih otrok, ki maltretirajo učitelje in učence, mečejo stvari naokoli, se skrivajo pod mizo, pljuvajo na učiteljico samo zato, ker je rekla, naj vzame zvezek iz torbe, njemu pa ni do tega. Učitelj ga ne sme niti prijeti in odpeljati iz razreda, ker ima lahko otrok plavico na roki. Imeli primer, ko je otrok popolnoma ponorel, metal kocke sošolcu v glavo, učiteljica ga je hotela odstraniti in ga je prijela za nadlahet ter ga odpeljala iz razreda, oče je pa prišel drugi dan na šolo s pritožbo in odvetnikom, češ da so ga nasilno odvlekli iz razreda in mu povzročili plavico ter onemogočili pouk. Kam to pelje?
Oprostite za dolg zapis.
Ministrstvo za šolstvo in šport ovadi starše kot skrbnike mladoletne osebe Policiji po uradni dolžnosti. Starši oškodovane mladoletne osebe vložijo civilno tožbo proti staršem povzročitelja.